Recenze platformy xStation 5 od XTB

xStation 5 od brokera XTB - recenze
xStation 5 od brokera XTB – recenze

V druhé polovině roku 2016 představil oblíbený broker XTB (X-Trade brokers – podrobně viz. XTB recenze) novou obchodní platformu xStation 5. Nová platforma je dostupná ve verzi pro stolní počítače, tablety, chytré mobilní telefony a také pro chytré hodinky. Platforma se vyznačuje jednoduchostí navzdory velkému počtu obchodních nástrojů. U některých verzí je pochopitelně počet funkcí a obchodních nástrojů výrazně omezený (zejména u verze pro chytré hodinky).

Platforma xStation 5 od XTB

Mezi hlavní výhody nové platformy patří bezesporu jednoduché a intuitivní prostředí, které si mohou tradeři libovolně upravovat. Možnost přizpůsobit si platformu navíc nechybí ani u aplikací pro chytré mobily a tablety. Další velkou výhodou je rychlost exekuce, ve které xStation předčí i oblíbenou platformu MT4. To oceníte zejména při rychlých změnách trhu a při skalpování. Samozřejmostí jsou obchodní příkazy stop loss a take profit. Za zmínku stojí i možnost hromadného uzavírání obchodních pozic.

Přednosti nové platformy xStation 5
Přednosti nové platformy xStation 5

Velké množství funkcí a nástrojů umožňuje pokročilou práci s grafy včetně analyzování grafů pomocí technických indikátorů. Obchodních instrumentů na obchodní platformě najdete přibližně 1500. Součástí nové platformy je obchodní kalkulačka, takže si můžete jednoduše spočítat, jak se bude měnit případný zisku nebo případná ztráta v závislosti na různých parametrech.

Nástroje a funkce xStation 5

Další zajímavou funkcí je pokročilý vyhledávač akcií „Akciový screener“ nebo tržní sentiment, který ukazuje aktuální objemy objednávek ostatních obchodníků u XTB. Broker vsadil také na zpravodajskou sekci integrovanou v platformě, kde uvidíte nejnovější zprávy z trhu.

Právě díky zmiňovanému intuitivnímu ovládání, aktuálním zprávám z trhů a širokým možnostem práce s grafy byla platforma xStation vyhlášená jako „Nejlepší obchodní platforma 2016“ od Online Personal Wealth Awards.

Platforma je určená pro operační systém Windows nebo Apple a pracuje na bázi HTML 5. Zejména začínající obchodníci jistě ocení český překlad platformy a českou klientskou podporu XTB. Platformu si můžete stáhnout na webu XTB. Pokud si chcete platformu nezávazně a bez rizika otestovat, můžete si na webu XTB vytvořit cvičný demo účet.

Napsat komentář