Zkušenosti s brokerem IQ Option, hodnocení obchodníků

Ať už si zvolíte společnost IQ Option nebo jiného brokera na binární opce, budete vždy obchodovat proti vašemu brokerovi.  Peníze, které proděláte na neúspěšných transakcích, získá broker, a naopak každý váš úspěch znamená pro brokera ztrátu. Právě kvůli střetu zájmů, kterého by mohl broker jednoduše zneužívat, je nezbytné zvolit kvalitní a spolehlivou společnost.

Důvěryhodnost brokera

Broker IQ Option je regulovaný komisí CySEC, která dohlíží na finanční trh na Kypru. Na činnost IQ Option dohlíží i další evropské kontrolní orgány, včetně anglického úřadu FCA a německého úřadu BaFin. Broker má platná povolení k poskytování investičních služeb na území České Republiky.

Prostředky, které si klienti IQ Option vloží na obchodní účet, jsou pojištěné až do 20 tisíc EUR proti úpadku brokera. Peníze klientů jsou navíc uložené na oddělených bankovních účtech od peněz brokera.

Vybrané autority, regulující brokera
Vybrané autority, regulující brokera

Založit demo účet u IQ Option  
Váš kapitál je ohrožen

Zkušenosti s IQ Option

Ve srovnání s konkurenčními brokery patří nabídka IQ Option mezi nejlákavější. Také v recenzích je IQ Option často označován za jednoho z nejlepších brokerů na binární opce. Mnohem důležitější než recenze a srovnání jsou ale názory lidí, kteří u brokera IQ Option obchodovali.

Na internetu najdete mnoho diskuzí, ve kterých obchodníci hodnotí služby brokera IQ Option. Podle nich mají obchodníci s brokerem převážně kladné zkušenosti, ale na některých zahraničních webech najdete i řadu stížností. Někteří obchodníci například nejsou spokojení s rychlostí obchodní platformy a častými výpadky spojení (což ovšem nemusí být chybou brokera), jiní kritizují příliš zdlouhavé výběry peněz nebo komunikaci s klientskou podporou. Kritice se ovšem nevyhne žádný broker a vzhledem k vysokému počtu klientů IQ Option je počet stížností zanedbatelný.

Zkušenosti s brokerem IQ Option jsou převážně pozitivní
Zkušenosti s brokerem IQ Option jsou převážně pozitivní

Hodnocení IQ Option

Mezi hlaví výhody společnosti IQ Option patří nízký minimální vklad, minimální transakce pouze $1, neomezený demo účet na binární opce a platforma IQ Option Robots. Nízké náklady na financování účtu a neomezený cvičný účet jsou ideální kombinací pro začínající obchodníky, kteří nechtějí investovat vysoké částky. Pokročilí obchodníci naopak ocení možnost vytvářet vlastní obchodní roboty a testovat je na cvičném účtu.

Nevýhodou IQ Option je bezesporu absence češtiny. Zejména u důležitých dokumentů jako jsou obchodní podmínky nebo při komunikaci s klientskou podporou by se čeština opravdu hodila. Zákaznická podpora by podle brokera měla být neustále k dispozici, ale jelikož na webu IQ Option není live chat, musíte na odpovědi čekat obvykle několik hodin. Obchodní platforma IQ Option může někomu připadat pomalejší. Nejrychlejší nejsou ani výběry peněz, které musí broker nejprve potvrdit.

Napsat komentář