Jak vydělat u IQ Option? Tipy a rady pro obchodování binárních opcí

Někteří lidé se mylně domnívají, že jednoduchý princip binárních opcí je zárukou jednoduchého vydělávání. Tak tomu bohužel není a bez zkušeností a znalostí trhu je šance na úspěch minimální. Pokud chcete obchodováním binárních opcí vydělávat, měli byste začít vzděláváním a výběrem vhodného brokera.

Obchodování u IQ Option: rady a tipy

Začněte na demo účtu. Nikdy neobchodujte s reálnými penězi, pokud nemáte otestovanou obchodní platformu a vytvořenou vlastní strategii. Pro cvičné obchodování bez rizika využijte demo účtu, který broker IQ Option nabízí. Demo účet IQ Option poskytuje zdarma a můžete jej používat souběžně s reálným účtem.

Založit demo účet u IQ Option  
Váš kapitál je ohrožen

Dodržujte svojí obchodní strategii. Obchodování bez strategie, na základě pouhého tipování, je spíše hazardní hra. V takovém případě je vaše šance na úspěch poloviční, což je při běžném zhodnocení kolem 75% nedostačující. Vytvoření ziskové strategie není nic jednoduchého, ale bez ní na binárních opcích nevyděláte.

Výše jedné investice by neměla přesáhnout 5% z vašeho celkového kapitálu
Výše jedné investice by neměla přesáhnout 5% z vašeho celkového kapitálu

Pozor na nepřiměřeně velké investice. Při obchodování musíte zohlednit, jak velký máte kapitál.  Velikost jedné transakce by neměla přesahovat 5% celkového rozpočtu. Pokud budete obchodovat s minimální transakcí $1, měli byste vložit alespoň 20-50 USD. Samozřejmě že pokud vložíte více peněz, můžete obchodovat s vyššími částkami a dosahovat vyšších zisků. Pokud místo kapitálu navýšíte pouze investice, může vám série několika neúspěšných transakcí rychle vynulovat účet. Nikdy ale neobchodujte s penězi, které si nemůžete dovolit ztratit.

Obchodní roboti nevydělají každému. Platforma IQ Option Robots, která umožňuje vytvářet a používat obchodní roboty, nemá mezi brokery na binární opce obdoby. Bez zodpovědného přístupu vám ale ani obchodní roboti nebudou vydělávat. Ať už obchodujete se svými nebo s cizími roboty z katalogu, vždy je nejprve otestujte. Využívejte funkce Risk Managementu, aby vám robot během vaší nepřítomnosti nezruinoval účet. Zvláště opatrní buďte u robotů, kteří využívají strategii Martingale.

Obchodní roboti IQ Option jsou "dobrý sluha, ale špatný pán"
Obchodní roboti IQ Option jsou „dobrý sluha, ale špatný pán“

Seznamte se s obchodními podmínkami. Před aktivací obchodního účtu se důkladně seznamte s obchodními podmínkami, které najdete na webu brokera. Abyste mohli obchodovat, musíte s podmínkami souhlasit a dodržovat je. Za porušení obchodních podmínek vám broker může bez předchozího varování zablokovat obchodní účet.

Seznamte se důkladně s obchodními podmínkami brokera
Seznamte se důkladně s obchodními podmínkami brokera

Nenechte za sebe obchodovat ostatní

Nevěřte „zaručeným“ strategiím a metodám. Na internetu existují stovky podvodných webových stránek, které zneužívají binární opce. Ty obvykle nabízejí obchodní program nebo strategii, která by měla dosahovat vysoké úspěšnosti. Podvodníci obvykle lákají na výdělky v řádu stovek tisíc měsíčně a to prakticky bez práce a námahy. Tak jednoduše ale na binárních opcích nevyděláte.

Obchodujete podle sebe, ne podle brokera. Někteří brokeři svým klientům zasílají investiční rady a doporučení. Za případné ztráty ale žádný broker neručí, a proto by za vás neměl rozhodovat. Při obchodování navíc dochází ke střetu zájmu, protože ztráta klienta znamená zisk pro brokera a naopak.

Napsat komentář