Registrace u IQ Option + návod k platformě pro začínající obchodníky

Abyste mohli u IQ Option obchodovat, musíte si nejprve vytvořit obchodní účet. Založení účtu vám nezabere déle než několik minut a potřebovat budete pouze počítač s připojením k internetu. Na oficiálním webu brokera IQ Option stačí vyplnit krátký registrační formulář, který vyžaduje pouze vaše jméno, email a heslo k novému účtu.

Registrační formulář u brokera IQ Option
Registrační formulář u brokera IQ Option

Registrace u IQ Option

Po aktivaci nového obchodního účtu se dostanete do nastavení účtu, ve kterém můžete přepínat mezi reálným a cvičným účtem. Stejné přihlašovací údaje budete používat také u platformy IQ Option Robots. Pokud se rozhodnete obchodovat na cvičném demo účtu, nemusíte brokerovi poskytovat žádné další informace.

Pokud se ale rozhodnete obchodovat na reálném účtu, musíte vyplnit osobní údaje. Kromě adresy a data narození musíte vyplnit také informace o vašich příjmech a zkušenostech s obchodováním. Dále je potřeba ověřit emailovou adresu a telefonní číslo.

K úplnému dokončení registrace musíte brokerovi poskytnout kopie některých osobních dokumentů. Tím potvrdíte vaše osobní údaje a adresu. Broker IQ Option vyžaduje oboustrannou kopii platného průkazu (např. občanský průkaz nebo pas) a kopii dokumentu, na kterém bude vaše adresa a jméno (např. faktura za elektřinu nebo výpis z bankovního účtu). Verifikaci (ověření účtu) mimochodem vyžaduje každý regulovaný broker.

Založit demo účet u IQ Option  
Váš kapitál je ohrožen

Pro verifikaci účtu je nutné předložit osobní dokumenty
Pro verifikaci účtu je nutné předložit osobní dokumenty

Typy obchodních účtů

Zaregistrovat si můžete pouze klasický účet, který umožňuje obchodovat se skutečnými nebo s virtuálními penězi. Klientům, u kterých celková výše jejich vkladů překročí $3000, broker IQ Option nabízí speciální VIP účet. S VIP účtem se mohou klienti těšit na další výhody a privilegia. Mezi nimi je například zvýšený profit až o 18%, velké množství výukové a vzdělávací literatury a přístup do turnajů v obchodování o 100 tisíc USD se speciálními podmínkami.

Návod k obchodní platformě IQ Option

Ovládání obchodní platformy IQ Option je velmi jednoduché a intuitivní. Před uzavřením transakce si nejprve nad grafem vyberete podkladové aktivum.  Napravo od grafu si pak zvolíte exspirační čas, na který se vaše spekulace bude vztahovat. U exspiračních časů vidíte vždy také návratnost opce, neboli kolik % z investice získáte při úspěšné transakci.

Exspirační časy na platformě brokera IQ Option
Exspirační časy na platformě brokera IQ Option

Pod exspiračním časem si nastavíte velikost investice (minimálně $1), která představuje také maximální ztrátu v případě neúspěchu. Po zvolení investic se vám ihned zobrazí, kolik peněz můžete získat. Zisk nebo případnou ztrátu tak znáte již před uzavřením obchodu. Pak už „jen“ předpovíte, zda bude cena při exspiraci vyšší (zelené tlačítko Call) nebo nižší (červené tlačítko Put), než je aktuální hodnota aktiva.

Pomocí tlačítek pod grafem můžete měnit časový rozsah grafu od 2 minut až do 30 dní. Změnit můžete také styl grafu (Area, Line, Candlesticks, Bars). Nalevo od grafu vidíte aktuální volbu ostatních obchodníků. Pomocí nabídky v bočním panelu můžete zobrazovat probíhající nebo exspirované transakce, důležité zprávy z trhu, speciální nabídky brokera IQ Option a mnoho dalších.

2 thoughts on “Registrace u IQ Option + návod k platformě pro začínající obchodníky

  1. Zdravim, ohledne overeni adresy, faktury za ele. nejsou na me jmeno a u vypisu z uctu nemam adresu, jsou nejake jiné mozne dokumenty? Nic me nenapada poslal jsem jim bankovni smlouvu coz je jediny dokument kde mam adresu jmenu a datum pohromadě ale to jim nevyhovovalo… Dik.

    1. Dobrý den,
      projít by měly například faktury za zboží (při nákupu přes internet se vždy vyplňují údaje o bydlišti vč. jména), smlouvy podle mého názoru neprojdou, ale třeba se mýlím.

Napsat komentář