Zákaznická podpora IQ Option, nejčastější otázky, kontaktní údaje

Oficiální web brokera IQ Option je dostupný ve dvanácti jazykových verzích. Češtinu ani slovenštinu broker zatím nepodporuje. Znalost angličtiny nebo jiného podporovaného jazyka je tedy nezbytná, a to nejen kvůli webu a obchodní platformě, ale také kvůli komunikaci s klientskou podporou IQ Option.

Klientská podpora je k dispozici každý den, 24 hodin denně. Brokera můžete kontaktovat emailem (support@iqoption.com), telefonicky nebo přes formulář na webu brokera, který najdete v sekci CONTACT US. Nevýhodou je, že broker nemá live chat pro rychlou komunikaci. Odpovědi na často kladené dotazy najdete na oficiálním webu brokera v sekci FAQ. Odpovědi na nejčastěji pokládané otázky uvádíme i na tomto webu.

Kontaktní údaje na webu brokera IQ Option
Kontaktní údaje na webu brokera IQ Option

Založit demo účet IQ Option   
Váš kapitál je ohrožen

Často kladené dotazy

Co jsou to binární opce?

Binární opce představují obchodní nástroj, pomocí kterého můžete spekulovat na budoucí vývoj cen různých měn, akcií, komodit nebo indexů. U klasických binárních opcí předpovídáte, zda bude cena vybraného aktiva za určitou (exspirační) dobu vyšší nebo nižší, než je aktuální cena. Na výběr máte pouze dvě možnosti. O kolik se cena změní, není totiž rozhodující.

Pokud je váš odhad správný, získáte zpět částku, kterou jste na začátku „vsadili“ a k tomu zisk. Ten se obvykle pohybuje mezi 70-80% investice. Pokud je váš odhad špatný, ztratíte investovanou částku. Výběr aktiva, velikosti investice a exspirační doby závisí pouze na obchodníkovi.

Je IQ Option důvěryhodný broker?

Ano. IQ Option je brokerská společnost, která umožňuje online obchodování s binárními opcemi od roku 2013. Broker sídlí na Kypru, kde je regulovaný komisí CySEC, a je držitelem mnoha evropských licencí. Na činnost brokera tak dohlíží hned několik kontrolních úřadů a prostředky jeho klientů jsou pojištěné až do 20 tisíc EUR.

Jaké jsou minimální náklady na obchodování?

Minimální vklad IQ Option stanovil na $10 a minimální objem transakce je pouhý $1. Minimální částka pro výběr je $10. Obchodování v CZK broker nepodporuje, protože vedení účtu je možné pouze v USD.

Jaké jsou hlavní výhody IQ Option?

IQ Option je regulovaný broker s pojištěním vkladů. Minimální částka vkladu a výběru je pouze $10. Transakce lze uzavírat již od $1. Vysoké zhodnocení u krátkodobých opcí může dosahovat téměř 90%. Broker nabízí bezplatný a časově neomezený demo účet, speciální platformu pro obchodní roboty a pořádá soutěže v obchodování.

Jaké jsou hlavní nevýhody IQ Option?

Broker nepodporuje češtinu a nemá live chat. Zhodnocení se v průběhu dne mění a může klesnout i pod 50%. Na platformě nenajdete žádné dotykové opce. Výběry peněz z obchodního účtu trvají delší dobu, obvykle několik pracovních dní.

Účtuje si IQ Option nějaké poplatky?

Ano. Za výběr bankovním převodem si broker účtuje poplatek $50. U ostatních metod pro vklad a výběr peněz nejsou ze strany brokera účtovány žádné poplatky. Broker si účtuje ještě poplatek za neaktivitu. Velikost poplatku je $50 ročně a broker jej strhává z účtů, které nevykazují po dobu 90 dní žádnou aktivitu. Velikost celkového poplatku za neaktivitu nemůže být vyšší, než je zůstatek na účtu.

Založení, vedení a zrušení obchodního účtu u IQ Option je zdarma. Bezplatné je také používaní cvičného demo účtu nebo platformy IQ Option Robots.

Mohu se obchodováním zadlužit?

Ne. Výhodou binárních opcí je to, že ještě před uzavřením transakce víte, jaká bude ztráta v případě neúspěchu nebo naopak zisk pokud uspějete. Ztratit můžete vždy maximálně investovanou částku. A jelikož investovat můžete pouze peníze, které si na obchodní účet vložíte, nemůžete nikdy ztratit více, než je váš vklad.

Napsat komentář