Působení brokera Binatex.com na českém trhu je nelegální!

Působení brokera Binatex.com na českém trhu je nelegální!
Působení brokera Binatex.com na českém trhu je nelegální!

Na tuzemský trh vstoupila počátkem roku 2017 brokerská společnost Binatex. Ta se snaží zaujmout nízkým minimálním vkladem, demo účtem a lokalizovanou platformou v češtině. V této recenzi se na brokera Binatex zaměříme podrobně o vysvětlíme, proč je broker pro český obchodníky nevhodný.

Broker působí na trhu binárních opcí od roku 2015. V tomto roce měl také získat ocenění BEST BROKER FINALIST. Podle záznamů z portálu archive.org však broker oficiálně spustil svou webovou stránku až v polovině roku 2016. Nabízí se tedy otázka, jak mohl broker ocenění získat v době, kdy jeho platforma ještě oficiálně nefungovala.

V současné době je platforma brokera Binatex.com dostupná v 15 jazycích mezi které patří ruština, angličtina, němčina, indonéština, rumunština, maďarština, španělština, čeština či srbšitna. Český překlad je však velmi podprůměrný – některé prvky nejsou pojmenovány správně (například tlačítko na odhlášení nese označení vystoupit), jinde je zase použit zcela nesrozumitelný slovosled (například v obchodních smlouvách a podmínkách). Celý překlad tak působí poněkud strojovým dojmem.

Web Binatex je dostupný v 15 jazycích
Web Binatex je dostupný v 15 jazycích

Demo účet u Binatex

Binatex poskytuje obchodníkům demo účet s virtuálním kapitálem 1000 USD (podobně jako například broker IQ Option). Pro získání demo účtu není nutné vkládat finanční prostředky. Demo je však dostupné pouze do doby, než obchodník vklad provede – pak jej bohužel nelze využívat.

Dalším nedostatkem demo účtu je zhodnocení. To se na testovacím účtu pohybuje okolo 90%, na reálném účtu však dosahuje maximálně 80%. Pokud tedy obchodník otestuje strategii na demo účtu, na skutečném účtu pak může být taková strategie neúspěšná. Podobně je tomu také s „cashbackem“ při neúspěšných investicích – ten broker Binatex na skutečném účtu taktéž nenabízí (podrobnosti v článku Binatex recenze).

Chybějící licence

Největším nedostatkem brokera je však fakt, že dosud neobdržel žádnou evropskou regulaci. Z tohoto důvodu je jeho působení na českém trhu de facto nelegální a je pouze otázkou času, kdy na praktiky provozovatelské společnosti Enchanted Business Solutions LP upozorní Česká národní banka.

Broker nemá oprávnění pro poskytování služeb na území ČR
Broker nemá oprávnění pro poskytování služeb na území ČR

Pro úplnost je vhodné připomenout, že licencovaní brokeři jsou zároveň pojištěni proti případnému úpadku. V praxi tedy dochází k ochraně vkladů všech obchodníků ve stanovené výši. Pokud dojde k ukončení činnosti brokera, jsou tyto vklady obchodníkům navráceny z garančního fondu. To však není případ brokera Binatex.com.

Závěr

Z výše uvedeného vyplývá jednoznačný závěr – brokerská společnost Binatex je naprosto nevhodná pro tuzemské obchodníky, kteří by měli v případě, že uvažují o binárních opcích, využít služeb některého z ověřených, licencovaných a vyzkoušených brokerů.

Napsat komentář