Platformy brokera IQ Option – webtrader a mobilní/desktop aplikace

Jednou z mnoha výhod brokera IQ Option je obchodní platforma, která obsahuje mnoho funkcí a nástrojů. Navzdory širokým možnosti technického rozboru grafu, které ocení zejména pokročilí obchodníci, je platforma jednoduchá a intuitivní. Díky tomu se naučíte platformu ovládat během několika minut.

Obchodní platforma IQ Option

Broker IQ Option poskytuje vlastní obchodní platformu, která nevyžaduje stahování ani instalaci a spustíte ji v běžném internetovém prohlížeči (tzv. webtrader). Obchodní platforma nabízí zajímavé nástroje pro technickou analýzu. Její uspořádání závisí na obchodníkovi a zobrazit lze až 9 grafů současně. Na platformě můžete měnit styl grafu a jeho časový rámec. Kromě toho lze do grafu vkládat různé technické indikátory (Bollingerova pásma, RSI, MA, MACD, vybrané oscilátory atd.) a zakreslovat vlastní pomocné křivky.

Indikátory pro technickou analýzu na platformě IQ Option
Indikátory pro technickou analýzu na platformě IQ Option

Přímo v platformě najdete výpis důležitých zpráv a upozornění z trhu nebo seznam probíhajících a exspirovaných transakcí. Aktivní (neexspirované) opce můžete odprodávat. Vedle grafu je zobrazen indikátor „Traders‘ mood“, který u zvoleného aktiva ukazuje aktuální volbu ostatních obchodníků.

Velké množství prvků, funkcí a nástrojů se bohužel projevuje i na rychlosti obchodní platformy, takže platforma nepatří k nejrychlejším. Platformu si můžete nezávazně otestovat pomocí bezplatného demo účtu, na kterém neriskujete skutečné peníze.

Založit demo účet u IQ Option  
Váš kapitál je ohrožen

Druhy opcí, exspirační časy

Na platformě IQ Option můžete obchodovat klasické a krátkodobé binární opce. U klasických opcí Binary máte na výběr z několika (až deseti) exspiračních časů v přibližném rozmezí od 15 minut do 150 minut. Dále pak můžete obchodovat binární opce s exspirací na konci dne, týdne nebo měsíce. Krátkodobé opce najdete v záložce Turbo. U těchto opcí máte 5 exspiračních časů v rozmezí 1 až 5 minut.

Exspirace u IQ Option nejsou plovoucí (například za 15 minut) ale fixní (například ve 14:30). Například klasické opce exspirují každou čtvrthodinu. Transakce tak realizujete vždy s exspiracemi, které už probíhají. Transakci u klasických opcí ale musíte zadat minimálně 5 minut před okamžikem exspirace, nebo v případě Turbo opcí alespoň 30 sekund před exspirací.

Zhodnocení u IQ Option a podkladová aktiva

IQ Option je jedním z mála brokerů, který u měnových párů s krátkodobou exspirací nabízí vyšší zhodnocení. Průměrně se profit u klasických i krátkodobých opcí pohybuje kolem 70-80%. Můžete se ale setkat i se zhodnocením téměř 90%, stejně tak jako s profitem pouhých 40%. Zhodnocení se může v průběhu dne měnit.

Minimální velikost transakce je pouze 1$. Portfolio obchodních instrumentů tvoří komodity, akcie, měnové páry a indexy. Dohromady můžete obchodovat asi se 70 podkladovými aktivy, přičemž největší zastoupení mezi nimi mají měnové páry a akcie. U krátkodobých opcí je obchodních instrumentů nižší. Spekulovat můžete i na pokles nebo růst indexu Bitcoinu, který se obchoduje i přes víkend.

Podkladová aktiva u IQ Option
Podkladová aktiva u IQ Option

Mobilní aplikace a platforma pro stolní počítače

Webová platforma IQ Option má vyšší systémové požadavky pro plynulý chod. Pokud vám webová platforma připadá pomalá, můžete si na webu brokera bezplatně stáhnout desktopovou platformu pro počítače a notebooky. Zdarma si můžete stáhnout také obchodní aplikace IQ Option pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android nebo iOS.

Aplikace pro desktop zařízení
Aplikace pro desktop zařízení

Napsat komentář