Je broker IQ Option podvod? Pravda o binárním brokerovi …

Binární opce představují legální investiční nástroj. Princip binárních opcí je jednoduchý, ale vytvořit dlouhodobě ziskovou obchodní strategii snadné není. Někteří brokeři na binární opce navíc manipulují s cenami, nevyplácí peníze a dopouští se dalších podvodných praktik, čímž vydělávání zcela znemožňují. Proto je při výběru brokera na binární opce důležité zohlednit zejména důvěryhodnost a pověst brokera.

Broker IQ Option získal celou řadu ocenění, většinou za špičkovou obchodní platformu
Broker IQ Option získal celou řadu ocenění, většinu za špičkovou obchodní platformu

IQ Option: Důvěryhodný broker nebo podvod?

Pokud se podíváte na internetová diskusní fóra o brokerovi IQ Option, najdete převážně kladné recenze a hodnocení. Zejména na zahraničních webech najdete ale i stížnosti a kritiku. Klienti si stěžují například na dlouhou dobu výběru peněz, zamítnutí žádosti o výběr nebo bezdůvodné zablokování účtu. Vzhledem k celkovému počtu klientů je ale počet stížností minimální.

Výběry peněz skutečně mohou trvat i několik dní, ovšem důležitější je, že broker peníze vyplácí. Mnoho obchodníků, kteří si stěžovali na zamítnutí žádosti o výběr peněz, nemělo u IQ Option ověřený účet. Pro ověření účtu musíte brokerovi zaslat kopie požadovaných dokumentů. Bez toho vám broker na binární opce skutečně výběr peněz neumožní.

Někteří obchodníci tvrdí, že jim broker jejich účet bezdůvodně zablokoval. Broker vám skutečně může obchodní účet zablokovat, ovšem pouze pokud porušíte obchodní smlouvu. Proto se musíte před registrací důkladně seznámit s obchodními podmínkami, které broker IQ Option uvádí na oficiálním webu.

Každý broker musí čelit kritice ze strany nespokojených klientů, kteří jej označují za podvod. Každá stížnost ale nutně neznamená podvodné jednání brokera. Obchodníci totiž často neznají nebo nedodržují obchodní podmínky a místo toho, aby uznali vlastní chybu, kritizují brokery.  Na druhou stranu u neregulovaných brokerů je riziko podvodných praktik opravdu vysoké. Regulovaní brokeři (tedy i IQ Option) jsou ovšem pod dohledem kontrolních orgánů, které podvody netolerují.

Založit demo účet u IQ Option  
Váš kapitál je ohrožen

O kvalitě nabízených služeb jasně hovoří celkové statistiky brokera
O kvalitě nabízených služeb jasně hovoří celkové statistiky brokera

Regulace a licence

Společnost IQ Option Europe Ltd., která působí v Evropě, podléhá regulacím kyperské komise CySEC. Kromě toho získala licenci mnoha evropských dohledových orgánů, včetně ČNB nebo FCA. Vklady klientů jsou ze zákona pojištěné do výše až 20 tisíc EUR proti úpadku brokera.

Vybrané autority, regulující brokera
Vybrané autority, regulující brokera

Získání licencí není snadné a ne každému brokerovi se to podaří. Podvodným jednání by společnost IQ Option velmi rychle přišla o pověst kvalitního brokera, kterou si buduje od svého vzniku v roce 2013, ale také by přišla o licence.

Obchodování u regulovaných brokerů má ještě jednu výhodu. Pokud máte pocit, že se broker dopouští podvodné jednání, můžete podat stížnost regulačnímu orgánu. U neregulovaných brokerů se v takových situacích nemáte na koho obrátit a pokud broker „zmizí“, své peníze už asi neuvidíte.

Napsat komentář